Allez au contenu Allez à la navigation

22 May 2018

Miks nahk kaotab oma sära ja muutub tuhmiks?

Kui nahk kaotab niiskust, tekib ebamugavus- ja kiskumistunne ning sügelus, nahk muutub tuhmiks ja karedaks – naha sära kaotus on üks naha veetustumise tunnuseid.


Miks nahk kaotab oma sära ja muutub tuhmiks?

Kui nahk kaotab niiskust, tekib ebamugavus- ja kiskumistunne ning sügelus, nahk muutub tuhmiks ja karedaks – naha sära kaotus on üks naha veetustumise tunnuseid. Tegelikult on naha veetustumine ajutine nähtus, mis on omane kõikidele nahatüüpidele. Meie näonahale mõjuvad pidevalt mingid ebasoodsad keskkonnategurid, nagu päike, pakane, kuiv õhk ja keskkonnasaaste – kõik need põhjustavadki nahakuivust.

Veetustumist põhjustavad peamiselt kaks bioloogilist tegurit: rakkudevahelise veeringluse häired ja naha sarvkihi nõrgenemine. Kuna viimatimainitu täidab kaitsefunktsiooni, põhjustab selle nõrgenemine naha veetustumist. Probleemi lahendamiseks ei piisa üksnes kaitsekihi tugevdamisest – tavapärane niisutav kreem vaid „kastab“ nahka ja selle toime avaldub ainult naha pealiskihis (sarvkihis).

Vee ringlemine taastab naha sära. Pikaks ajaks.

Naha sära ja kumavuse taastamiseks tuleb naha sügavamates kihtides – epidermises – aktiveerida veeringlus, et sel viisil intensiivselt nahka niisutada. Naised ihaldavad ju säravat ja kumavat nahka mitte mõneks hetkeks, vaid pikaks ajaks.

Särava ja kumava naha saladus peitub rakkudevahelises veeringluses. Mil viisil? Kui keha elutegevuse tagab vereringlus, siis naha rakkude varustamise eluliselt vajalike hapniku ja mikroelementidega tagab vesi. Seetõttu võib ainult hea veeringlus taastada niiskustasakaalu ja lasta meil säravast ja niisutatud nahast rõõmu tunda.

Labori Bioderma lahendus naha sära taastamiseks

Prantsuse labor Bioderma püstitas ülesande rahuldada naiste soov omada kumavat ja säravat nahka ja töötas välja pikaajalise toimega Hydrabio tooted, mis silmapilkselt nahka niisutavad: taastavad bioloogilisel viisil veeringluse epidermise sügavates kihtides ja uuendavad naha sarvkihi.

Kõik seeria tooted sisaldavad patenditud kompleksi Aqugenium®, mis stimuleerib naha loomulikku võimet taastada niiskustasakaal, luues selleks rakkudevahelisele veeringlusele soodsad tingimused ka epidermise sügavamates kihtides. See kompleks töötati välja Nobeli preemia pälvinud avastuse alusel. Ameerika teadlane P. Agre avastas rakumembraanis veekanalid, mis reguleerivad veekogust rakkudes. Veekanalite (akvaporiinide) läbilaskvus võib ulatuda koguni 3 miljardi veemolekulini sekundis. Tooteseeria Hydrabio kreemide ja seerumite emulsioonil on eriline struktuur, mis kopeerib nahakoe ehitust, mistõttu aktiivsed koostisosad tungivad tõhusalt epidermise sügavamatesse kihtidesse.