Allez au contenu Allez à la navigation

22 May 2018

Intensiivne niisutav hooldusprogramm – Hydrabio

Küllap oleme kõik märganud, et kevaditi kipub nahk ketendama, lõhenema, muutub karedaks, tekib kiskumis- ja ebamugavustunne, vaevab sügelus ja kipitus ning nahk kaotab sära ja tuhmub. Need on naha kuivuse sümptomid.

 


Tuul, pakane, järsud temperatuurimuutused, stress ja väsimus on nahale tõsiseks katsumuseks. Küllap oleme kõik märganud, et kevaditi kipub nahk ketendama, lõhenema, muutub karedaks, tekib kiskumis- ja ebamugavustunne, vaevab sügelus ja kipitus ning nahk kaotab sära ja tuhmub. Need on naha kuivuse sümptomid.

Naha niiskuse ja sära taastamiseks vajate katkematut intensiivset niisutavat hooldusprogrammi. Naha tõhusaks niisutamiseks kasutage dermatoloogilist kosmeetikat, mida saab osta apteegist. See tagab toodete tõhususe ja ohutuse, eriti tundliku naha korral.

Akvaporiinide avastamine on dermatoloogia valdkonnas oluline edusamm – need on rakumembraanide veekanalid, mis reguleerivad veehulka igas rakus. Akvaporiinide kanalite läbilaskvus võib ulatuda koguni 3 miljardi veemolekulini sekundis! Aastate möödudes ahenevad need kanalid ebasoodsate välistegurite mõjul ja rakud saavad üha vähem vett.

Naha kuivust põhjustab ka suure hulga vee aurustumine läbi naha poorse pealiskihi. Seda kihti tuleb kindlasti tugevdada. Dermatoloogia laboratooriumis Bioderma töötati naha intensiivseks niisutamiseks välja veekanalite, akvaporiinide, sünteesi soodustav tooteseeria Hydrabio, mis sisaldab patenditud Aquagenium® kompleksi. Kui kanaleid on rohkem, aktiveerub naha veeringlus, nahk muutub säravaks ja näeb terve välja. Hydrabio toodetes sisalduv PP-vitamiin (niatsiin) soodustab naha lipiidide tootmist, mis on naharakkudele sideaineks ega lase veel aurustuda. Nii muutub naha pealispind tihedamaks ja vee aurustumine pidurdub.

Kuiva naha hommikuseks ja õhtuseks puhastamiseks valige õrnatoimelised tooted, mis hõlpsasti eemaldavad mustuse, mõjudes nahale ka rahustavalt ja värskendavalt – tulemus on täiuslik, kui hooldusvahendil on ka niisutav toime. Segatüüpi või normaalse naha puhul valige niisutamiseks kergema tekstuuriga kreem, kui see on aga loomult kuiv – valige rasvasem kreem. Kui nahk on väga kuivaks muutunud või vajab täiendavat niisutamist, kasutage suure niisutusainete sisaldusega seerumit. Seerum on väga kerge tekstuuriga ja imendub kiiresti, mistõttu võib seerumit kasutada koos teiste kreemidega.

Kuna nahka tuleb seestpoolt niisutada, jooge päevas vähemalt 1,5 liitrit vett ja kandke hoolt, et toit sisaldaks nahale kasulikke toiduaineid: porgandit, kõrvitsat, tomatit, spinatit ja muid värskeid aedvilju, tailiha, värsket kala, pähklit. Pühendage endale rohkem aega, puhake, lõõgastuge, magage hästi ja viibige rohkem värskes õhus.