Allez au contenu Allez à la navigation

05 November 2018

Nahapunetus, kõõm kulmude kohal ja rasu ninakülgedel ... Seborroiline dermatiit?

Kas tunnete kuumatunnet peanahal, ninakülgedel või kulmude kohal? Või olete märganud neis kohtades rasust kõõma ja nahapunetust?


Kas tunnete kuumatunnet peanahal, ninakülgedel või kulmude kohal? Või olete märganud neis kohtades rasust kõõma ja nahapunetust? Selle põhjuseks võib olla seborroiline dermatiit. Seborroiline dermatiit on krooniline nahahaigus, millele on iseloomulikud ägenemisperioodid. Nahaseisundi ägenemise ja halvenemise põhjuseks on väsimus, stress, alkohol ja õhutemperatuuri muutused.

Haiguse peamiseks põhjuseks on rasu kogunemine naha pinnale, mille tõttu hakkab juuste piiril, kulmude kohal, kõrvalestade juures, ninakülgedel ja lõua piirkonnas liigselt vohama pärmiseen malassezia. Tekib põletik ja nahapunetus, kiireneb epidermise kihistumine (hüperkeratinisatsioon), tekib kõõm. Seborroiline dermatiit avaldub meestel sagedamini kui naistel, samuti võib see tekkida ka imikutel.

Seborroiline dermatiit võib avalduda neis kohtades:

Nahapunetus, kõõm kulmude kohal ja rasu ninakülgedel ... Seborroiline dermatiit?

Kui olete märganud, et teil tekib juba pikema aja jooksul rohkem kõõma, näonahk punetab või on kõõma juuksepiiril, siis tuleb teil pöörduda dermatoloogi poole.

Lisaks dermatoloogilt saadud nõuannetele soovitame mitte unustada igapäevast nahahooldust:

  • Puhastage oma nägu hommikul ja õhtul õrnatoimelise hügieenivahendiga, mis sisaldab aktiivseid seenevastaseid komponente.
  • Üks või kaks korda päevas määrige nahka vahendiga, mis sisaldab aktiivseid koostisosi ja pärsib malassezia seene paljunemise pikaks ajaks, vähendab sügelust ja nahapunetust.
  • Vältige väga tihkelt peas olevaid peakatteid, sest peanahk peab saama hingata.
  • Vähendage või ärge kasutage üldse soengu tegemise vahendeid, sest need loovad soodsa keskkonna seene arenemiseks.
  • Püüdke sügelevat nahka mitte kratsida, sest see võib tekitada põletikku või infektsiooni.

Dermatoloogiline lahendus

Tundliku, kõõmaga kaetud naha hoolduseks on Bioderma loonud spetsiaalsed rahustavad antibakteriaalsed vahendid, mis pärsivad naha seisundit halvendava malassezia seene paljunemist.

Sensibio DS+ rahustav antibakteriaalne geel – pesemisvahend tagab eriti õrna puhastava toime ärritusnähtudega, rasustele ja kõõmaga kaetud nahakohtadele. Pesemisvahendi väga õrn puhastav toime ja füsioloogiline pH toetavad naha normaalset tasakaalu.

Sensibio DS+ antibakteriaalne kreem rahustab tõhusalt ärritunud epidermist. Kreem vähendab nahapunetust, kõõma teket ning kuumatunnet. Sensibio DS+ kreemi eriline geelitaoline tekstuur annab värskustunde ja taastab naha tasakaalu.

Intensiivse kõõmatekke ja sügelemise vältimiseks kasutage peanaha hoolduseks šampooni Node DS+. Intensiivsed kerato-reguleerivad koostisosad eemaldavad kõõma ning šampooni koostises sisalduvad rahustavad komponendid võtavad kohe ja pikaks ajaks ära sügeluse.