Allez au contenu Allez à la navigation

15 April 2019

Bioderma Sensibio H2O – maailma esimene mitsellaarvesi

Kas teadsid, et Prantsusmaalt pärit apteegikosmeetika bränd Bioderma oli kõige esimene mitsellaarvee valmistaja? 


Naha bioloogilistest omadustest inspireerituna ja dermatoloogiaekspertidega koostöös valminud Bioderma rahustav mitsellaarvesi Sensibio H2O annab puhta ja tasakaalustatud naha, mis on mustuse-, saaste- ja jumestusvaba. See puhastav mitsellaarvesi on loodud mõeldes eelkõige tundlikule nahale, mis on probleemiks üha suuremal hulgal inimestel.
 
Tundlik nahk on sündroom, millega kaasnevad ebameeldivad aistingud nagu näiteks kihelus, õhetus, valu, sügelus ja kõrvetustunne. Neid aistinguid tuntakse naha reageerimisel välis- ja sisetegurite mõjutustele, mis tavajuhul nahka ei ärrita. Tundlik nahk võib välja näha täiesti normaalne ning sündroom võib esineda kõikides kehapiirkondades, eriti näol.
 
Nahk kaitseb organismi välismaailma eest ning puutub seega igapäevaselt kokku paljude teguritega, mis võivad põhjustada tundlikkust. Tähtis on tähelepanu pöörata vee kvaliteedile, keskkonnatingimustele (UV-kiirgus, temperatuurikõikumised, saastatus, tuul) ning füsioloogilistele (stress jms) ja hormonaalsetele teguritele (menstruatsioonitsükkel).
 
Naha tundlikkus saab alguse põletikuliste reaktsioonide puhangust. Teoreetiliselt peaks nahk ümbritseva keskkonna mõjudega kohanema, kuid kuna see peab taluma pidevat oksüdatiivset stressi, siis selle tulemusel toimuvad muutused nahabarjääris. See omakorda soodustab põletike tekkimist ning lõpuks muutub nahk veelgi tundlikumaks.
 
Eelkõige just keskkonnatingimustega peabki arvestama näonaha igapäevasel hooldusel. Seega peavad puhastus- ja hooldustooted täitma hoopis uut ülesannet - võitlema saaste ja selle tagajärgedega. Nahka tuleb kaitsta erinevat liiki saasteosakeste sissetungi eest, mis võib kahjustada nahabarjääri loomulikku talitlust. Puhastusvahendite eesmärk on vähendada saaste bioloogilist mõju, seejuures nahka täiendavalt ärritamata.
 
Naha bioloogilistest omadustest inspireerituna ja koostöös dermatoloogiaspetsialistidega lõi Bioderma kliiniliste dermatoloogiauuringute meeskond 1995. aastal puhastava mitsellaarvee Sensibio H2O, mille mitsellaartehnoloogia aluseks on ühte liiki üliõrna mitteioonse pindaktiivse aine glütseroolestri abil valmistatud ülikõrge kvaliteediga mitsellid. Selle struktuur on loodud nahas naturaalselt eksisteerivate lipiidirakkude struktuuri järgi, aidates hoida naha ökosüsteemi stabiilsena.
 
Sensibio H20 mitsellaarvesi rahustab ja puhastab efektiivselt nahka, eemaldades ka kõige peenemad osakesed, samas kahjustamata naha loomulikku kaitsekihti. Ökobioloogilistele põhimõtetele tuginev ilutoode aitab nahal kauem vastu pidada keskkonnategurite põhjustatavale stressile.
 
Hommikul toetab mitsellaarvesi naha ökobioloogilisi protsesse, mis toimuvad naturaalselt ja aitavad toksiinidest vabaneda. Samuti eemaldab see siseõhus leiduvad ja nahale sadestunud saasteosakesed. Õhtul eemaldab vesi hoolikalt jumestuse, nahale sadestunud keskkonnasaaste ja bioloogilise ainevahetuse osakesed, pooridesse kogunenud ja naha tundlikkust suurendavad osakesed ning ei lase neil nahka tungida. Valmistab naha ette hooldusvahendite paremaks omastamiseks.
  
Miks peaks eelistama mitsellaarvett traditsioonilisele kosmeetilise kvaliteediga veele? Viimasest kõrvaldatakse bakterid, mille tulemusel eralduvad endotoksiinid, mis on pärast bakterite hukku keskkonda sattuvad toksiinid. Need võivad nahka tungimisel põhjustada põletikku. Mitsellaarvesi on ülipuhas ja sellest kõrvaldatakse ka endotoksiinid üheksaetapilise puhastusprotseduuriga. Selline vesi on samasugune nagu süstimiseks ette nähtud meditsiiniline vesi. Tegu on kõige puhtamas ja ohutumas vormis veega, mille pH on sama nagu nahal – 5,5. Sensibio H2O valemit on veelgi täiendatud kolme erineva loodusliku suhkruga, mis aitavad vähendada naha reaktsioone, hoida ära põletikulisi protsesse ning kaitsevad nahka kahjulike ainete eest ja alandavad ärrituseriski.

Bioderma Sensibio H2O mitsellaarvesi ja teised nahasõbralikud tooted on müügil hästi varustatud apteekides üle Eesti.